webmisie

redemptoristé

Myšlenka dne

On linesetkani

Kalendář výročí
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nejbližší výročí

Žádné nadcházející události k zobrazení!
Bozi slovo youtube redemptoristepodcastweb  Diskusniportalwebmisie  Bohosluzbyzive PixTellerwebmisie na instagramu
20190316 pekarska pout mse001V sobotu 16. března 2019 se uskutečnila pekařská pouť k svatému Klementu Hofbauerovi. Přede mší svatou v 15:00 hod. začala zpívaná křížová cesta, kterou přednesla mládežnická schola pod vedením Evy Pokorné. Hlavním celebrantem poutní mše svaté, která začala v 16:00 hod. byl loucký farář Marian Husek, kterého P. Jan Sokulski přivítal. Otec Marian ve své homilii připomenul, že Bůh v životě sv. Klementa konal své dílo skrze trpělivou formaci jeho charakteru, skrze každodenní práci ať už jako pekaře, tak později i kněze. Křesťanská spiritualita nezapomíná ani na tělo, ani na duši. Měla by být vyvážená podle charakteru, který byl člověku Bohem dán.
Na mši svaté a dalším programu byli kromě poutníků z Tasovic, Hodonic a jiných míst přítomni také naši spolubratři redemptoristé z Bratislavy, studenti se svým prefektem P. Jozefem Jackaninem. Tradičně se poutě účastnili pekaři z polského města Włodzisław Śląski a z okolí. Na mši svaté někteří z nich stáli v presbytáři se symboly jednotlivých pekařských cechů.
Po mši svaté se všichni poutníci účastnili posvěcení pekařských výrobků v prostoru obecního a klášterního sálu, kde také probíhala ochutnávka všech pekařských dobrot, které naši polští přátelé přivezli. Bylo i několik výrobků od moravských i slovenských cukrářů a pekařů. Pak do večerních hodin probíhalo přátelské setkání jak polských poutníků, tak i místních věřících ať už u dobrého vína nebo jídla, které připravili farníci. O svatoklementské pouti také informovalo rádio Proglas, ve kterém v čase křížové cesty zazněl živý vstup.
My redemptoristé chceme poděkovat všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na přípravě poutě. Chlapi připravili regály na pečivo, místní vinaři obdarovali poutníky dobrým vínem. Schola obětavě připravovala křížovou cestu na poutní slavnost. Ženy z farnosti se postaraly o úklid kostela a veškeré přípravy a aranžmá pokrmů a pekařských výrobků a postaraly se o hladký průběh celé akce také pracemi, které na první pohled nebyly vidět. Nedokážeme jmenovitě poděkovat všem, nicméně věříme, že všichni se zapojili do příprav z důvodu, aby všechno probíhalo na větší chválu Boží. A věříme, že pouť také byla velkou prosbou, aby se za nás a všechny naše drahé sv. Klement Hofbauer přimlouval a vyprosil potřebné milosti.

Ať tedy sv. Klement Hofbauer, patron Varšavy, Vídně i Tasovic, sjednocuje lidi dobré vůle a vede nás všechny ještě k hlubšímu následování Ježíše Krista.
Pin It

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Doporučujeme

   

 

 


Nejčtenější články