webmisie

redemptoristé

Myšlenka dne

On linesetkani

Kalendář výročí
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nejbližší výročí

Žádné nadcházející události k zobrazení!
Bozi slovo youtube redemptoristepodcastweb  Diskusniportalwebmisie  Bohosluzbyzive PixTellerwebmisie na instagramu
CSsR 732x453Na Slovensku v Čičmanech se dnes začíná II. Řádná provinciální kapitula Provincie Bratislava-Praha. Součástí programu jsou hodnotící zprávy z období posledních čtyřech let a volba nového vedení provincie. Kapitula je shromážděním všech členů s doživotními sliby a delegátů formační komunity, a také laiků spojených s misijní činností řehole.
Na kapitule budou předneseny zprávy provinciálního představeného, vedoucích jednotlivých sekretariátů, rektorů domů a vydavatelství časopisu "Slovo medzi nami." V další části programu se bude volit provinciální představený, vikář provinciála a členové řádné a mimořádné konsulty. Hostem kapituly je P. Brendan Callanan CSsR, který představí apoštolský a restrukturalizační plán Konference Evropa.

Kongregaci nejsvětějšího Vykupitele založil v roce 1732 ve Scale u Neapole sv. Alfons Maria de Liguori. Jméno řeholní společnosti pochází z latinského slova Redemptor - Vykupitel. Heslo "Hojné je u něho vykoupení" (Ž 130) je hlavním tématem ohlašování evangelia na misiích a také v osobním životě v dnešním světě.
Z Itálie rozšířil redemptoristy přes Alpy sv. Klement Maria Hofbauer v roce 1785. Na Slovensko redemptoristé přišli z Čech v roce 1921. Ve světle charismatu sv. Alfonse se redemptoristé na Slovensku věnují hlavně lidovím misiím a exerciciím (Podolínec, Kostolná-Záriečie), které jsou zároveň prvními pastoračními prioritami Kongregace na Slovensku. Dalšími prioritami je farní pastorace (Gaboltov, Banská Bystrica - Radvaň, Bratislava - Kramáre, Tasovice, Frýdek, Svatá Hora), pastorace povolání, spolupráce s laiky (společenství Calvary, Rieka života, Koral, Shekinah), pastorace skrze vydavatelství Slovo medzi nami a také aktivní působení prostřednictvím tradičních i nových médií.
Dekretem generálního představeného působí slovenští a čeští redemptoristé od února 2017 v rámci nové provincie Bratislava-Praha.
Pin It

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Doporučujeme

   

 

 


Nejčtenější články