webmisie

redemptoristé

Myšlenka dne

On linesetkani

Kalendář výročí
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nejbližší výročí

Žádné nadcházející události k zobrazení!
Bozi slovo youtube redemptoristepodcastweb  Diskusniportalwebmisie  Bohosluzbyzive PixTellerwebmisie na instagramu

20180317svatoklementska pout pekaru15

V sobotu 17. března 2018 se uskutečnila pekařská pouť k svatému Klementu Hofbauerovi. Přede mší svatou v 15:00 hod. začala křížová cesta, kterou vedl P. Jan Sokulski. Hlavním celebrantem poutní mše svaté, která začala v 16:00 hod. byl znojemský děkan otec Jindřich Bartoš, kterého P. Jan přivítal. Otec Bartoš ve své homilii připomněl dětství sv. Klementa a vliv prostředí jeho rodiště na jeho spiritualitu.

 
Homilie otce Bartoše na poutní slavnosti, evangelium čte P. Jan Sokulski
 
Na mši svaté a dalším programu byli kromě poutníků z Tasovic, Hodonic a jiných míst už tradičně přítomní pekaři z polského města Włodzisław Śląski. Na mši svaté někteří z nich stáli v presbytáři se symboly jednotlivých pekařských cechů. Liturgii protkával zpěv scholy místní mládeže.

Po mši svaté se všichni poutníci účastnili posvěcení pekařských výrobků v prostoru obecního a klášterního sálu, kde také probíhala ochutnávka všech pekařských dobrot, které naši polští přátelé přivezli. Bylo i několik výrobků od moravských cukrářů a pekařů. Pak do večerních hodin probíhalo přátelské setkání jak polských poutníků, tak i místních věřících ať už u dobrého vína nebo jídla, které připravili farníci. Do družných debat se vmísil také starosta Tasovic pan Josef Sabáček.

My redemptoristé chceme poděkovat všem, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na přípravě poutě - ať už to byli chlapi z Haivy na čele s panem Vašinou (velký dík za dostatečné zásoby vína a piva), kteří pomáhali instalovat nový oltář v kostele sv. Klementa, nebo další muži, kteří připravili regály na pečivo. Také další vinaři obdarovali poutníky dobrým vínem. Schola obětavě připravovala liturgické písně na poutní slavnost. Ženy z farnosti se postaraly o úklid kostela a veškeré přípravy a aranžmá pokrmů a pekařských výrobků a postaraly se o hladký průběh celé akce také pracemi, které na první pohled nebyly vidět. Nedokážeme jmenovitě poděkovat všem, nicméně věříme, že všichni se zapojili do příprav z důvodu, aby všechno probíhalo na větší chválu Boží. A věříme, že pouť také byla velkou prosbou, aby se za nás a všechny naše drahé sv. Klement Hofbauer přimlouval a vyprosil potřebné milosti.

 

Pin It

Komentáře vytvořeny pomocí CComment

Doporučujeme

   

 

 


Nejčtenější články